Szkolenie "Rzuć wszystko i naucz się pisać wnioski"

terminy: 12-13 i 19-20 stycznia

miejsce: Warszawa

dla kogo: instytucje kultury, biblioteki, organizacje pozarządowe

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło kolejną edycję programów operacyjnych na rok 2018. Biblioteki, instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą się ubiegać o dofinansowanie swoich projektów w trybie konkursowym (termin składania wniosków do 31.01).

Co roku programy MKIDN cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a co za tym idzie, rośnie również liczba składanych wniosków. Konkurencja rośnie – coraz więcej instytucji i organizacji o profilu kulturalnym stara się przygotowywać nowe inicjatywy i pozyskiwać na nie fundusze ze źródeł zewnętrznych.

 • Kto z nas, posiadając w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów, nie zabierał się za opracowywanie ich na kilka dni (a może nawet nocy) przed terminem składania wniosków?
 • Kto w panice nie wpisywał drżącymi rękami cyfr w tabele budżetowe?
 • Kto – już po wysłaniu aplikacji – nie budził się w nocy z krzykiem przerażenia – zapomniałem…

Nowy Rok to zawsze dobra okazja do zmian – w tym również zmian dotyczących organizacji i efektywności naszej pracy. Dlatego też:

 • aby zwiększyć szanse na otrzymanie dotacji, nie tylko z MKIDN,

ale przede wszystkim:

 • aby usystematyzować wiedzę dotyczącą pisania projektów,
 • aby poznać tricki doświadczonych grantopisarzy, które usprawnią pracę nad wnioskiem i pozwolą na przedstawienie naszego przedsięwzięcia w interesujący sposób,

proponujemy udział w dwudniowym szkoleniu, dotyczącym sprawnego i niekonwencjonalnego przygotowywania wniosków. 

TERMIN I MIEJSCE

Szkolenie odbędzie się w dwóch terminach: 12-13 stycznia oraz 19-20 stycznia w siedzibie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego przy ul. Kopernika 17 w Warszawie. Na zgłoszenia czekamy do 9 stycznia.

PROWADZĄCE

Magdalena Krasowska-Igras – od ponad 13 lat zajmująca się zawodowo przygotowaniem i realizacją projektów w obszarze edukacji i kultury (m.in. Erasmus+, Kultura 2000, granty norweskie, programy MKIDN), ekspert ds. pisania wniosków w programie UE-Partnerstwo Wschodnie „Kultura i kreatywność”.

Magdalena Arażny – ekspertka ds. komunikacji i promocji, od blisko 10 lat pracująca z organizacjami pozarządowymi na rzecz bibliotek.

KOSZTY

Warunkiem uruchomienia szkolenia jest zebranie przynajmniej 10 osób na każdy z terminów (maksymalna liczba osób w grupie to 16). Koszt szkolenia to 440 zł z VAT; w ramach tej kwoty zapewniamy:

• intensywną i twórczą pracę przez ok. 14 godzin

• materiały szkoleniowe

• obiady i serwis kawowy podczas dwóch dni

PROGRAM

 1. Cele, rezultaty, wskaźniki – jak logicznie i spójnie przygotować najbardziej nielubiane części wniosku? Ćwiczenie: drzewo problemu – drzewo celu, elementy matrycy logicznej.
 2. Twórcze przygotowywanie projektów: metoda Walta Disneya. Analiza zasobów i ryzyka.
 3. Garść porad i dobrych praktyk dot. języka, treści oraz planowania pracy nad naszym projektem. Jak suchą stopą (i wyspanym okiem) przejść przez proces pisania wniosku?
 4. Czego oczekuje od nas grantodawca – analiza programów operacyjnych MKIDN.
 5. Jak przygotować poszczególne części wniosku – co powinno się w nich znaleźć, na czym się skoncentrować, a czego unikać?
 6. Harmonogram i budżet projektu oraz związki logiczne pomiędzy jego częściami.
 7. Promocja i zapewnienie trwałości rezultatów projektu.

Osobom zainteresowanym dodatkową pracą z naszymi ekspertkami zapewniamy możliwość konsultacji indywidualnych (głównie przez Skype) w wymiarze 2h, płatnych dodatkowo 160 zł z VAT.

CENA SZKOLENIA: 440 ZŁ (Z VAT)
CHCĘ ZGŁOSIĆ SIĘ NA SZKOLENIE!

Prosimy o przesyłanie ankiet rekrutacyjnych do dnia 9 stycznia;  szczegóły dot. płatności przekażemy 10 stycznia.

Skontaktuj się, aby poznać szczegóły

Michał Bielicki, koordynator szkoleń w Dimpact:

e-mail: michal.bielicki@dimpact.pl

tel: 502 601 703